W dniu 12.08.2017, w Amfiteatrze Zadole w Katowicach, odbyła się pierwsza edycja festiwalu muzycznego Larmo Fest. Podczas imprezy zbierane były pieniądze na leczenie chorej nóżki Adasia Smolika. Przed katowicką publicznością wystąpiły cztery kapele:

 

OFFENSYWA
Gwiazda wieczoru wprost ze Szczecina rozgrzała publiczność energetycznym punk rockiem rodem z drugiej połowy lat 90-tych. Niesamowita energia kapeli rozniosła się po całej Ligocie, rozbrzmiewając w uszach mieszkańców jeszcze długo po zakończeniu festiwalu.

 

HERE ON EARTH

Zespół oferuje muzykę w klimacie rocka alternatywnego i progresywnego, cechującego się wyrazistą gitarą, klimatycznym brzmieniem instrumentów klawiszowych oraz wyjątkowo barwnym, anglojęzycznym wokalem.

 

JOHN MINETON

Śląska kapela z niesamowitą, pozytywną energią, transowym pulsem, elektryzującą perkusją oraz dynamiczną zmianą tempa. Wokalista zespołu wielokrotnie rozbawiał publiczność. W jednej z piosenek zaśpiewał o potrzebie uzyskania przez katowicką Ligotę dostępu do morza.

Na stronie zespołu można przeczytać:

Członkowie zespołu to tak zwana zbieranina lecz to, co nas łączy można nazwać wielkim party na dolnym pokładzie Tytanika, który dzięki naszej muzyce jednak minął wielką górę lodową.

Nie rozumiemy co to znaczy, ale… dobrze wiemy, że właśnie taki jest John Mineton 😉

 

ST. JAMES HOTEL

Zespół o niecodziennym i zróżnicowanym brzmieniu, inspirowanym nurtem all-country. Podróż, w którą St. James Hotel zabiera słuchacza, wiedzie przez różne zakamarki dźwięków, dzięki czemu każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Organizując Larmo Fest nie zapomnieliśmy o najmłodszych gościach imprezy. W pobliskim klubie Panorama Fitness, na dzieci czekały liczne atrakcje, w tym animacje przeprowadzone przez profesjonalnych animatorów.

Dzięki transmisji na platformach Facebook i Beegoz, osoby, które nie mogły uczestniczyć w imprezie w amfiteatrze, mogły ją śledzić na bieżąco przy użyciu tabletów, komórek lub komputerów.

Podczas imprezy zbierane były pieniądze na leczenie Adasia Smolika, u którego podczas porodu stwierdzono hemimelię strzałkową przez którą jego jedna nóżka jest krótsza od drugiej, brak w niej kości strzałkowej, a sama stopa jest mocno zdeformowana. Cała uzbierana kwota, ponad 4000 pln, została przekazana Fundacji opiekującej się Adasiem